תקופה קצרה - אינסוף זכרונות
תיעוד זכרונות = תרומה לקהילה
שקופית קודמת
שקופית הבאה

התפתחות התינוק בחודש השמיני – מתפתחים ביחד

בסדרת הכתבות ״התפתחות התינוק לפי חודשים״ תכירי את שלבי ההתפתחות החשובים של הבייבי לכל אורך שנת החיים הראשונה. שלומית שוסטר, מומחית לגיל הרך, יועצת משפחתית ומדריכת הורים מוסמכת, מציגה את אבני הדרך החשובות ביותר להתפתחות לפי חודשים והמלצות להורים. במאמר הזה תכירי את התפתחות התינוק בחודש השמיני.
שתפי

חשוב לדעת: שלבי ההתפתחות שמופיעים בסדרת הכתבות ״התפתחות התינוק לפי חודשים״ מייצגים ממוצע. השלבים משתנים בין תינוק לתינוק וקיים טווח של מספר חודשים עבור כל שלב שנחשב תקין.

התפתחות התינוק בחודש השמיני

בגיל 8 חודשים התינוק מתחזק ונייד יותר. רוב התינוקות זוחלים זחילת שש ומנסים להתיישב.  הם עשויים להיות מסוגלים למשוך את עצמם לעמידה על רהיטים.

כשהתינוק מתחיל לנוע במרחב ולדרוש יותר גירויים – המשמעות מבחינתך זה שתצטרכי להיות אפילו יותר צמודה אליו 🙂 השלב הזה דורש לפעמים הרבה סבלנות ואנרגיה.

הראייה של התינוק תשתפר ותפיסת העומק שלו תהיה טובה כמעט כמו זו של מבוגר. מרגש לראות שהוא כבר מבין אותך ויכול להצביע על אובייקט בספר לפי בקשתך.

גם הזיכרון שלו ישתפר בהרבה. זה אומר שהוא יתחיל לחפש משהו כשהוא מכוסה או כשהוא נופל על הרצפה. הוא יאהבו משחקי קו-קו או ספרים עם חלונות  קופצים. הוא יוכל להפיל חפצים וילמד גם להרים דברים קטנים באחיזת פינצטה עם האגודל והאצבע. מבחינת התפתחות התינוק בחודש השמיני הוא גם יוכל לגרוף מזון ולהחזיק אותו באגרופו.

קורס צילום התינוק בסמארטפון

זו התזכורת שלך להתכונן לצילום התמונה החודשית של הבייבי שלך כדי לתעד את התפתחות המטורפת במהלך השנה הראשונה - וליצור זכרונות לכל החיים.

איך אפשר לעזור לתינוק להתפתח בחודש השמיני?

✦ כדאי לך לדבר עם תינוקך כל הזמן ככל שהוא מתעניין יותר בשפה. ככל שתדברי איתו יותר, כך הוא יבין יותר את משמעות המילים.

✦ המשחקים שאפשר לשחק עם התינוק הם אינסופיים עכשיו: משחקים של מוטוריקה עדינה ומשחקים של מוטוריקה גסה. משחקי קו-קו לעידוד התפתחות "קביעות אובייקט", כלומר לתרגל את היכולת שלהם להבין שמה שהם לא רואים עדיין קיים. 

✦ כמובן שגם עכשיו חשוב לרדת לגובה העיניים שלו, למפלס שלו, כדי לעודד תנועה.

שימי לב – המעבר לזחילה במרחב ולישיבה בהתפתחות התינוק בחודש השמיני הוא מפנה התפתחותי מסעיר.  לכן התינוק שלך עלול לחוות חוסר שקט כללי ושינויים בדפוסי השינה. היי סבלנית וזכרי שאת לא לבד – כולנו בדיוק באותה הסירה 🙂

שלומית שוסטר מומחית להתפתחות תינוקות

אודות הכותבת

שלומית שוסטר היא מומחית לגיל הרך, יועצת משפחתית, מדריכת הורים מוסמכת ובעלת התוכנית "מתפתחים ביחד".

התוכנית "מתפתחים ביחד" היא התכנית המקיפה ביותר להתפתחות התינוק שנוצרה במטרה לאפשר למגוון רחב של אמהות לקבל ליווי והדרכה מקצועיים שיסייעו להתפתחותו של הבייבי ויספקו לך מענה לשאלות יומיומיות וקשיים שצצים לאורך הדרך.

מוזמנת להשתמש בקוד קופון: babystory להנחה על כל תוכניות הליווי והסדנאות באתר.

מה עוד מתחשק לך לקרוא?