תקופה קצרה - אינסוף זכרונות
תיעוד זכרונות = תרומה לקהילה
משלוח חינם ברכישה מעל 199 ש״ח
שקופית קודמת
שקופית הבאה

התפתחות התינוק בגיל שנה – מתפתחים ביחד

בסדרת הכתבות ״התפתחות התינוק לפי חודשים״ תכירי את שלבי ההתפתחות החשובים של הבייבי לכל אורך שנת החיים הראשונה. שלומית שוסטר, מומחית לגיל הרך, יועצת משפחתית ומדריכת הורים מוסמכת, מציגה את אבני הדרך החשובות ביותר להתפתחות לפי חודשים והמלצות להורים. במאמר הזה תכירי את התפתחות התינוק בגיל שנה.
שתפי
התפתחות התינוק בגיל שנה - מתפתחים ביחד

חשוב לדעת: שלבי ההתפתחות שמופיעים בסדרת הכתבות ״התפתחות התינוק לפי חודשים״ מייצגים ממוצע. השלבים משתנים בין תינוק לתינוק וקיים טווח של מספר חודשים עבור כל שלב שנחשב תקין.

התפתחות התינוק בגיל שנה

מזל טוב – הבייבי שלך בן שנה! לא ייאמן איך הזמן טס, הא? 🙂

לקראת גיל שנה התינוק ישלש את המשקל שלו יחסית למשקל הלידה והוא יכפיל את גובהו.

אוצר המילים של התינוק שלך בגיל שנה מורכב כנראה מכמה מילים, והוא גם יוכל להגיב להוראות פשוטות (תן לי את הבקבוק, למשל) ולהצביע על חלקים בגופו לפי בקשתך. בממוצע תינוקות בגיל שנה מבינים כ-50 מילים גם אם עדיין לא יודעים לבטא אותן.

המוטוריקה הגסה בגיל שנה עובדת במלוא המרץ לקראת הליכה עצמאית. לא מעט תינוקות כבר פוסעים צעדים ראשונים לקראת יום ההולדת הראשון שלהם.

עד גיל 12 חודשים, התינוק שלכם יהיה טוב בשימוש בידיים ובאצבעותיו. הוא יחזיק כף וינסה להאכיל את עצמו ממנה. עודדי את תינוקך לשתות מכוס לבד, והשתמשי בכוס לשתייה במקום בבקבוק.

קורס צילום התינוק בסמארטפון

זו התזכורת שלך להתכונן לצילום התמונה החודשית של הבייבי שלך כדי לתעד את התפתחות המטורפת במהלך השנה הראשונה - וליצור זכרונות לכל החיים.

איך אפשר לעזור לתינוק להתפתח בגיל שנה?

✦ המשיכי לדבר ולקרוא לתינוקך ככל האפשר.

✦ נהלי איתו שיחה, ספרי לו מה את עושה.

✦ עזרי לו להתאמן על ביצוע הוראות פשוטות

 

שלומית שוסטר מומחית להתפתחות תינוקות

אודות הכותבת

שלומית שוסטר היא מומחית לגיל הרך, יועצת משפחתית, מדריכת הורים מוסמכת ובעלת התוכנית "מתפתחים ביחד".

התוכנית "מתפתחים ביחד" היא התכנית המקיפה ביותר להתפתחות התינוק שנוצרה במטרה לאפשר למגוון רחב של אמהות לקבל ליווי והדרכה מקצועיים שיסייעו להתפתחותו של הבייבי ויספקו לך מענה לשאלות יומיומיות וקשיים שצצים לאורך הדרך.

מוזמנת להשתמש בקוד קופון: babystory להנחה על כל תוכניות הליווי והסדנאות באתר.

מה עוד מתחשק לך לקרוא?