תקופה קצרה - אינסוף זכרונות
תיעוד זכרונות = תרומה לקהילה
משלוח חינם ברכישה מעל 199 ש״ח
שקופית קודמת
שקופית הבאה

התפתחות התינוק בחודש האחד-עשר – מתפתחים ביחד

בסדרת הכתבות ״התפתחות התינוק לפי חודשים״ תכירי את שלבי ההתפתחות החשובים של הבייבי לכל אורך שנת החיים הראשונה. שלומית שוסטר, מומחית לגיל הרך, יועצת משפחתית ומדריכת הורים מוסמכת, מציגה את אבני הדרך החשובות ביותר להתפתחות לפי חודשים והמלצות להורים. במאמר הזה תכירי את התפתחות התינוק בחודש האחד-עשר.
שתפי
התפתחות התינוק בחודש האחד-עשר - מתפתחים ביחד

חשוב לדעת: שלבי ההתפתחות שמופיעים בסדרת הכתבות ״התפתחות התינוק לפי חודשים״ מייצגים ממוצע. השלבים משתנים בין תינוק לתינוק וקיים טווח של מספר חודשים עבור כל שלב שנחשב תקין.

התפתחות התינוק בחודש האחד-עשר

בגיל 11 חודשים הקואורדינציה של התינוק משתפרת. זה מאפשר לו תפקודי ידיים מורכבים יותר ואפשרויות משחק מגוונות יותר. הוא גם מסוגל להתחיל להאכיל את עצמו בעזרת האצבעות, וגם לאחוז בכוס ולשתות ממנה בעצמו.

כישורי התקשורת שלו יתפתחו מהר מאוד ואת תשמעי הרבה צלילים שנשמעים ממש כמו מילים. הוא יתקשר גם בדרכים אחרות, על ידי הצבעה, הנהון או נפנוף. הוא גם יבין הוראות פשוטות וישתף פעולה כשמלבישים אותו.

רוב התינוקות בגיל 11 חודשים מושכים את עצמם למעלה ומשתמשים ברהיטים להליכה מסביב בתמיכה. יש תינוקות שיצליחו לעמוד לבדם ללא תמיכה לכמה שניות, ויש תינוקות שעשויים לעשות את צעדיהם הראשונים לגמרי לבדם – אם כי כנראה עדיין יעדיפו לזחול.

קורס צילום התינוק בסמארטפון

זו התזכורת שלך להתכונן לצילום התמונה החודשית של הבייבי שלך כדי לתעד את התפתחות המטורפת במהלך השנה הראשונה - וליצור זכרונות לכל החיים.

איך אפשר לעזור לתינוק להתפתח בחודש האחד-עשר?

✦ תמשיכי  לדבר עם התינוק שלך כמה שיותר. הראי לו שאת מבינה את הצלילים שהוא מפיק. עודדי את הדמיון שלו על ידי קריאה ושירה. 

✦ השתדלי לעודד לעצמאות בפעילויות היומיומיות: ההלבשה, אכילה עצמאית בכיסא אוכל או סביב השולחן עם המשפחה, צחצוח שיניים.

עודדי הצבעה לעבר חפץ כאשר רוצה משהו.

✦ חשוב לעודד את התינוק לנוע ולחקור את הסביבה: לטפס במדרגות, להתנסות במתקנים בגינת המשחקים, עודדי אותו להרים חפצים מהריצפה.

✦ כשיש הליכת רהיטים מבוססת – זה הזמן להרחיק מעבר מחפץ לחפץ לקראת הליכה עצמאית.

שינויים קורים במהירות אז חשוב מאוד לוודא שהסביבה בטוחה עבורם!

שלומית שוסטר מומחית להתפתחות תינוקות

אודות הכותבת

שלומית שוסטר היא מומחית לגיל הרך, יועצת משפחתית, מדריכת הורים מוסמכת ובעלת התוכנית "מתפתחים ביחד".

התוכנית "מתפתחים ביחד" היא התכנית המקיפה ביותר להתפתחות התינוק שנוצרה במטרה לאפשר למגוון רחב של אמהות לקבל ליווי והדרכה מקצועיים שיסייעו להתפתחותו של הבייבי ויספקו לך מענה לשאלות יומיומיות וקשיים שצצים לאורך הדרך.

מוזמנת להשתמש בקוד קופון: babystory להנחה על כל תוכניות הליווי והסדנאות באתר.

מה עוד מתחשק לך לקרוא?