תקופה קצרה - אינסוף זכרונות
תיעוד זכרונות = תרומה לקהילה
משלוח חינם ברכישה מעל 199 ש״ח
שקופית קודמת
שקופית הבאה

התפתחות התינוק בחודש השביעי – מתפתחים ביחד

בסדרת הכתבות ״התפתחות התינוק לפי חודשים״ תכירי את שלבי ההתפתחות החשובים של הבייבי לכל אורך שנת החיים הראשונה. שלומית שוסטר, מומחית לגיל הרך, יועצת משפחתית ומדריכת הורים מוסמכת, מציגה את אבני הדרך החשובות ביותר להתפתחות לפי חודשים והמלצות להורים. במאמר הזה תכירי את התפתחות התינוק בחודש השביעי.
שתפי
התפתחות התינוק בחודש השביעי - מתפתחים ביחד

חשוב לדעת: שלבי ההתפתחות שמופיעים בסדרת הכתבות ״התפתחות התינוק לפי חודשים״ מייצגים ממוצע. השלבים משתנים בין תינוק לתינוק וקיים טווח של מספר חודשים עבור כל שלב שנחשב תקין.

התפתחות התינוק בחודש השביעי

בגיל 7 חודשים נצפה להתהפכות מהבטן אל הגב ומהגב אל הבטן ולתחילה של התקדמות במרחב.

יש תינוקות שמתחילים לזחול. לרוב תחילת הזחילה היא בצורה של זחילת ציר ואז זחילת גחון כבר בגיל 6 או 7 חודשים, במיוחד אם היה להם הרבה זמן בטן בשפע. 

חשוב לזכור כי אין דרך אחת לזחול, לתינוקות שונים סגנונות זחילה שונים: תינוקות רבים מתחילים לזחול לאחור או הצידה, אפשר לראות סגנונות מגוונים של זחילת גחון. חלקם עומדים עמידת שש ומעבירים משקל קדימה ולאחור, או אפילו מתקדמים במרחב בזחילת שש.

המודעות הגוברת שלהם פירושה שהם מבינים יותר מה קורה בסביבה ויתכן ותבחינו בתחילתה של חרדת נטישה – זהו פחד התפתחותי תקין ואפילו חשוב. התינוק שלך יקשקש הרבה ויתחיל לחקות את צליל השפה.

קורס צילום התינוק בסמארטפון

זו התזכורת שלך להתכונן לצילום התמונה החודשית של הבייבי שלך כדי לתעד את התפתחות המטורפת במהלך השנה הראשונה - וליצור זכרונות לכל החיים.

איך אפשר לעזור לתינוק להתפתח בחודש השביעי?

✦ לשחק עם תינוק בן 7 חודשים זה כיף! הקדישי הרבה זמן לקריאה משותפת ולדבר על מה שאת רואה בתמונות כדי לעזור לפתח את הדמיון ואת השפה של התינוק שלך. 

✦ הציעי לו צעצועים שמפתחים מיומנויות מוטוריות שונות: כדאי לבחור במשחקים שמניעים גם את התינוק לזוז, כמו צעצועים על גלגלים שאפשר לדחוף תוך כדי זחילה, כדורים שהתינוק יכול לגלגל, צעצועים מוזיקליים.

✦ המוטוריקה העדינה של תינוקך תשתפר. הוא יוכל להרים דברים ביד אחת, להעביר חפץ מיד ליד, ואולי יוכל גם להצמיד את ידיו זו לזו. כדאי להציע לו חפצים קטנים וכמובן בטיחותיים: הוא יאסוף דברים באצבעותיו ויגרור אליו חפצים, ואז יבחן אותם מקרוב. תינוקות בגיל הזה אוהבים לחקור צעצועים במגוון דרכים: לנער, להקיש, לחבוט, לזרוק ולתרגל את זה שוב ושוב. 

כל אלו יעזרו להתפתחות התינוק בחודש השביעי.

שלומית שוסטר מומחית להתפתחות תינוקות

אודות הכותבת

שלומית שוסטר היא מומחית לגיל הרך, יועצת משפחתית, מדריכת הורים מוסמכת ובעלת התוכנית "מתפתחים ביחד".

התוכנית "מתפתחים ביחד" היא התכנית המקיפה ביותר להתפתחות התינוק שנוצרה במטרה לאפשר למגוון רחב של אמהות לקבל ליווי והדרכה מקצועיים שיסייעו להתפתחותו של הבייבי ויספקו לך מענה לשאלות יומיומיות וקשיים שצצים לאורך הדרך.

מוזמנת להשתמש בקוד קופון: babystory להנחה על כל תוכניות הליווי והסדנאות באתר.

מה עוד מתחשק לך לקרוא?