תקופה קצרה - אינסוף זכרונות
תיעוד זכרונות = תרומה לקהילה
משלוח חינם ברכישה מעל 199 ש״ח
שקופית קודמת
שקופית הבאה

התפתחות התינוק בחודש השישי – מתפתחים ביחד

בסדרת הכתבות ״התפתחות התינוק לפי חודשים״ תכירי את שלבי ההתפתחות החשובים של הבייבי לכל אורך שנת החיים הראשונה. שלומית שוסטר, מומחית לגיל הרך, יועצת משפחתית ומדריכת הורים מוסמכת, מציגה את אבני הדרך החשובות ביותר להתפתחות לפי חודשים והמלצות להורים. במאמר הזה תכירי את התפתחות התינוק בחודש השישי.
שתפי
התפתחות התינוק בחודש השישי - מתפתחים ביחד

חשוב לדעת: שלבי ההתפתחות שמופיעים בסדרת הכתבות ״התפתחות התינוק לפי חודשים״ מייצגים ממוצע. השלבים משתנים בין תינוק לתינוק וקיים טווח של מספר חודשים עבור כל שלב שנחשב תקין.

התפתחות התינוק בחודש השישי

התינוק שלך כבר בן חצי שנה, את מאמינה? 🙂

כשהתינוק בן שישה חודשים זו תקופה מרגשת במיוחד. התינוק שלך גדל ומתפתח במהירות רבה עכשיו. הצד השמאלי של המוח שלו התחיל לתקשר עם הצד הימני, כלומר הוא יכול לתאם את תנועות גופו טוב יותר. אתם מתחילים להבין אחד את השני, והוא מתחיל להגיב למילים.

בגיל הזה לתינוקות יש תחושה הרבה יותר טובה של מי הם וכיצד הם משתלבים בעולם. הם מבחינים בהבדל בין הוריהם, אחיהם ואנשים אחרים, ואולי אפילו יתחילו להיות חרדים מאנשים שהם לא מכירים.

בגיל הזה נראה לרוב זחילת ציר והתחלה של זחילת גחון שמאפשרת התקדמות במרחב.

מהחינת התפתחות התינוק בגיל שישה חודשים, זהו הגיל המומלץ להתחיל להתנסות במזון מוצק. זה חשוב לתזונה, אבל גם כדי לחזק את הלסת שלהם, מה שיסייע בהתפתחות הלעיסה ובהתפתחות הדיבור.

קורס צילום התינוק בסמארטפון

זו התזכורת שלך להתכונן לצילום התמונה החודשית של הבייבי שלך כדי לתעד את התפתחות המטורפת במהלך השנה הראשונה - וליצור זכרונות לכל החיים.

איך אפשר לעזור לתינוק להתפתח בחודש השישי?

✦ להציע לו מרחב פתוח ובטוח, לגרות אותו להרבה תנועה במרחב.

✦ להציע לו נשכנים ממרקמים שונים בגדלים שונים.

✦ להציע לו טעימות ממזונות מגוונים ומרקמים וטעמים שונים בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

שלומית שוסטר מומחית להתפתחות תינוקות

אודות הכותבת

שלומית שוסטר היא מומחית לגיל הרך, יועצת משפחתית, מדריכת הורים מוסמכת ובעלת התוכנית "מתפתחים ביחד".

התוכנית "מתפתחים ביחד" היא התכנית המקיפה ביותר להתפתחות התינוק שנוצרה במטרה לאפשר למגוון רחב של אמהות לקבל ליווי והדרכה מקצועיים שיסייעו להתפתחותו של הבייבי ויספקו לך מענה לשאלות יומיומיות וקשיים שצצים לאורך הדרך.

מוזמנת להשתמש בקוד קופון: babystory להנחה על כל תוכניות הליווי והסדנאות באתר.

מה עוד מתחשק לך לקרוא?