תקופה קצרה - אינסוף זכרונות
תיעוד זכרונות = תרומה לקהילה
משלוח חינם ברכישה מעל 199 ש״ח
שקופית קודמת
שקופית הבאה

התפתחות התינוק בחודש החמישי – מתפתחים ביחד

בסדרת הכתבות ״התפתחות התינוק לפי חודשים״ תכירי את שלבי ההתפתחות החשובים של הבייבי לכל אורך שנת החיים הראשונה. שלומית שוסטר, מומחית לגיל הרך, יועצת משפחתית ומדריכת הורים מוסמכת, מציגה את אבני הדרך החשובות ביותר להתפתחות לפי חודשים והמלצות להורים. במאמר הזה תכירי את התפתחות התינוק בחודש החמישי.
שתפי
התפתחות התינוק בחודש החמישי - מתפתחים ביחד

חשוב לדעת: שלבי ההתפתחות שמופיעים בסדרת הכתבות ״התפתחות התינוק לפי חודשים״ מייצגים ממוצע. השלבים משתנים בין תינוק לתינוק וקיים טווח של מספר חודשים עבור כל שלב שנחשב תקין.

התפתחות התינוק בחודש החמישי

אחרי הקפיצה ההתפתחותית המשמעותית של גיל 4 חודשים תוכלו להבחין בסימנים נוספים לאינטליגנציה המתפתחת של התינוק: הוא יכול  להבחין בפרטים קטנטנים, רואה יותר צבעים ומסוגל לעקוב אחר אובייקטים נעים.

המיומנות הידניות מאפשרות לו להעביר צעצוע מיד אחת לשניה, או לגרוף חפץ קטן ואז להרים אותו. 

השמיעה והראייה מפותחים כמעט לחלוטין עד עכשיו. הוא מתחילים לזהות את שמו ולהגיב אליו 🙂

כשהוא יהיה על הבטן, הוא ישחק בכפות הרגליים ובכפות הידיים מול מרכז הגוף. על הגב, הוא יכול להרים את הראש והכתפיים. לעתים קרובות תינוקות בגיל הזה גם יכולים להתהפך מבטן לגב וגב לבטן בקלות.

הוא עדיין יחקור הכל עם הפה שלו, ויכול גם להביא חפץ לפה שלו בקלות עכשיו. התינוק שלך ילמד הרבה מיומנויות שפה כרגע. הוא עשוי לחזור על משהו שוב ושוב. 

בגיל חמישה חודשים, תינוקות מצליחים להגיד מה הם צריכים. לדוגמה, התינוק של עשוי להרים את זרועותיו מעל ראשו כדי להודיע ​​לך שהוא רוצה שירימו אותו, או שהוא עשויי לבכות כשאת יוצאת מהחדר. 

הוא גם לומד על סיבה ותוצאה – הוא נהנה להמשיך להפיל חפץ כדי שתוכל להרים וזה מצחיק אותו מאוד.

קורס צילום התינוק בסמארטפון

זו התזכורת שלך להתכונן לצילום התמונה החודשית של הבייבי שלך כדי לתעד את התפתחות המטורפת במהלך השנה הראשונה - וליצור זכרונות לכל החיים.

איך אפשר לעזור לתינוק להתפתח בחודש החמישי?

✦ לדבר עם התינוק ולהקשיב לו. להשתמש בגוונים שונים ובהבעות פנים ולהגיב לקולות שהוא משמיע. זה עוזר לו ללמוד איך מנהלים שיחה ואיך מבטאים רגשות.

✦ לשחק עם התינוק כמה שיותר, על ידי קריאת ספרים, שירים ודקלומים. זמן בטן הוא גם מושלם למשחק משותף בצעצועים שלו.

שלומית שוסטר מומחית להתפתחות תינוקות

אודות הכותבת

שלומית שוסטר היא מומחית לגיל הרך, יועצת משפחתית, מדריכת הורים מוסמכת ובעלת התוכנית "מתפתחים ביחד".

התוכנית "מתפתחים ביחד" היא התכנית המקיפה ביותר להתפתחות התינוק שנוצרה במטרה לאפשר למגוון רחב של אמהות לקבל ליווי והדרכה מקצועיים שיסייעו להתפתחותו של הבייבי ויספקו לך מענה לשאלות יומיומיות וקשיים שצצים לאורך הדרך.

מוזמנת להשתמש בקוד קופון: babystory להנחה על כל תוכניות הליווי והסדנאות באתר.

מה עוד מתחשק לך לקרוא?