תקופה קצרה - אינסוף זכרונות
תיעוד זכרונות = תרומה לקהילה
משלוח חינם ברכישה מעל 199 ש״ח
שקופית קודמת
שקופית הבאה

התפתחות התינוק בחודש הרביעי – מתפתחים ביחד

בסדרת הכתבות ״התפתחות התינוק לפי חודשים״ תכירי את שלבי ההתפתחות החשובים של הבייבי לכל אורך שנת החיים הראשונה. שלומית שוסטר, מומחית לגיל הרך, יועצת משפחתית ומדריכת הורים מוסמכת, מציגה את אבני הדרך החשובות ביותר להתפתחות לפי חודשים והמלצות להורים. במאמר הזה תכירי את התפתחות התינוק בחודש הרביעי.
שתפי
התפתחות התינוק בחודש הרביעי - מתפתחים ביחד

חשוב לדעת: שלבי ההתפתחות שמופיעים בסדרת הכתבות ״התפתחות התינוק לפי חודשים״ מייצגים ממוצע. השלבים משתנים בין תינוק לתינוק וקיים טווח של מספר חודשים עבור כל שלב שנחשב תקין.

קפיצה התפתחותית משמעותית לפנייך...

לקראת גיל 4 חודשים התינוק שלכם יחווה קפיצה התפתחותית משמעותית. הוא יהיה מודע יותר לסביבה, יגיב יותר, יתעניין בכל מה שקורה סביבו וכנראה שזה גם ישפיע על דפוסי השינה שלו. 

התפתחות התינוק בחודש הרביעי

הראייה של התינוק שלך תשתפר מאוד והוא יתחיל לקשר בין מה שהוא רואה למה שהוא שומע, טועם ומרגיש. הוא יאסוף חפצים באצבעות ובאגודל וינסה להכניס את הידיים לפה. זה תקין ואפילו חשוב מאד כי הוא מלמד את הפה שלו מיומנויות חדשות וגם מתכונן למזון מוצק.

כעת התינוק יכול להתרומם על האמות ולהחזיק יציב את ראשו יציב ב-90 מעלות. הוא כבר נינוח בזמן בטן ויכול לשהות בתנוחה הזו למשחק פעיל.

אם יהיה לו מספיק זמן בטן יכול להיות שיהיו ניסיונות התהפכות ראשונים וניסיונות להגיע לעבר חפץ מעניין.

בשכיבה על הגב הוא משחק עם ידיו במרכז הגוף. הוא גם יכול לגלות את כפות הרגליים שלו – הצעצועים הכי מהנים, הכי זמינים והכי טעימים! זה יוביל אותו להתהפכות מהגב אל הבטן.

כל אלו עוזרים לו לבנות את השרירים שהוא יצטרך כדי להתחיל לזחול בקרוב ולשבת בכוחות עצמו.

הוא ישמיע יותר שילובים של תנועות ועיצורים, ובקרוב תשמעו פטפוטים של תינוקות כמו "גא-גה-גה" או "בא-בא-בה".

זה הזמן להתחיל חשוב על בטיחות הבית לקראת שלבי ההתפתחות הבאים…

קורס צילום התינוק בסמארטפון

זו התזכורת שלך להתכונן לצילום התמונה החודשית של הבייבי שלך כדי לתעד את התפתחות המטורפת במהלך השנה הראשונה - וליצור זכרונות לכל החיים.

איך אפשר לעזור לתינוק להתפתח בחודש הרביעי?

להמשיך לדבר איתו כדי לעזור לו ללמוד על שפה ותקשורת. להשתמש בטונים ובאינטונציות שונות בקול, או בהבעות פנים שונות ואפילו להגזים.

✦ כדאי מאד לגוון את זמן הבטן ולהשקיע בגירויים מעניינים שיהיו הזדמנויות ללמידה והנאה במנח הזה, למשל: זמן בטן מול מראה. תינוקות בגיל הזה אוהבים להסתכל על עצמם במראה ועשויים לחייך ולדבר עם השתקפותם.

שלומית שוסטר מומחית להתפתחות תינוקות

אודות הכותבת

שלומית שוסטר היא מומחית לגיל הרך, יועצת משפחתית, מדריכת הורים מוסמכת ובעלת התוכנית "מתפתחים ביחד".

התוכנית "מתפתחים ביחד" היא התכנית המקיפה ביותר להתפתחות התינוק שנוצרה במטרה לאפשר למגוון רחב של אמהות לקבל ליווי והדרכה מקצועיים שיסייעו להתפתחותו של הבייבי ויספקו לך מענה לשאלות יומיומיות וקשיים שצצים לאורך הדרך.

מוזמנת להשתמש בקוד קופון: babystory להנחה על כל תוכניות הליווי והסדנאות באתר.

מה עוד מתחשק לך לקרוא?