תקופה קצרה - אינסוף זכרונות
תיעוד זכרונות = תרומה לקהילה
משלוח חינם ברכישה מעל 199 ש״ח
שקופית קודמת
שקופית הבאה

התפתחות התינוק בחודש השני – מתפתחים ביחד

בסדרת הכתבות ״התפתחות התינוק לפי חודשים״ תכירי את שלבי ההתפתחות החשובים של הבייבי לכל אורך שנת החיים הראשונה. שלומית שוסטר, מומחית לגיל הרך, יועצת משפחתית ומדריכת הורים מוסמכת, מציגה את אבני הדרך החשובות ביותר להתפתחות לפי חודשים והמלצות להורים. במאמר הזה תכירי את התפתחות התינוק בחודש השני.
שתפי
התפתחות התינוק בחודש השני - מתפתחים ביחד

חשוב לדעת: שלבי ההתפתחות שמופיעים בסדרת הכתבות ״התפתחות התינוק לפי חודשים״ מייצגים ממוצע. השלבים משתנים בין תינוק לתינוק וקיים טווח של מספר חודשים עבור כל שלב שנחשב תקין.

עתידות: בקרוב תראי את החיוך הראשון

לא יאמן עד כמה מהר התינוק שלכם גדל והוא כבר עירני הרבה יותר!

הוא ישמיע יותר צלילים ויהיה מיומן יותר בתנועות הגוף שלו.

הוא עדיין יבכה הרבה, בממוצע כ-3 שעות ביום וזה לא קל – אבל כשתפגשו את החיוך הראשון הקסום הזה (בדרך כלל בין גיל  6 ל-8 שבועות) זה יהיה שווה הכל!

אנחנו מבטיחות 🙂

התפתחות התינוק בחודש השני

בחודש השני להתפתחות התינוק שלך יחווה קפיצת גדילה, ובסוף החודש גם קפיצת התפתחות קוגניטיבית משמעותית.

הוא יגלה את האצבעות ואת הידיים שלו, ויצליח לפתוח את ידיו לאחוז חפץ באופן לא רצוני עדיין.

במהלך החודש הזה התנועות תהיינה מתואמות יותר – שרירי הצוואר שלו יתחזקו. בזמן הבטן ייתכן שהוא מרים את ראשו ומזיז אותו מצד לצד. בשכיבה על הגב הוא מניע את ידיו מול מרכז הגוף.

המבט שלו יהיה ממוקד יותר, הוא כבר מביט בכם, מזהה אתכם ונהנה מזה! ושימי לב – גם חפצים עם דפוסים מעניינים וצבעים בולטים יעניינו אותו והכי הכי: שחור-לבן! (ממש כמו כרטיסיות המיילסטונס של BABY STORY 🖤).

את תשמעי גם הפקה קולית עשירה יותר עם צלילים מגוונים, ונראה שהבייבי יקשיב לך.

איך אפשר לעזור לתינוק להתפתח בחודש השני?

יש כבר יותר זמן עירות, וזה מאפשר לך יותר זמן לתקשר איתו ולעזור לו להתפתח. לקרוא, לשיר ולדבר. התקשורת בינכם תאפשר לו להתרגל לצלילים ולמילים ולפתח מיומנויות שפה ותקשורת.

✦ בחודש השני התינוק גם יהנה ממגע במשחקים עם מרקמים שונים, צבעים שונים וצורות שונות והכי הכי – מגע ועיסוי שיעזרו להירגע אחרי יום מלא בלימודים 🙂

שלומית שוסטר מומחית להתפתחות תינוקות

אודות הכותבת

שלומית שוסטר היא מומחית לגיל הרך, יועצת משפחתית, מדריכת הורים מוסמכת ובעלת התוכנית "מתפתחים ביחד".

התוכנית "מתפתחים ביחד" היא התכנית המקיפה ביותר להתפתחות התינוק שנוצרה במטרה לאפשר למגוון רחב של אמהות לקבל ליווי והדרכה מקצועיים שיסייעו להתפתחותו של הבייבי ויספקו לך מענה לשאלות יומיומיות וקשיים שצצים לאורך הדרך.

מוזמנת להשתמש בקוד קופון: babystory להנחה על כל תוכניות הליווי והסדנאות באתר.

מה עוד מתחשק לך לקרוא?