תקופה קצרה - אינסוף זכרונות
תיעוד זכרונות = תרומה לקהילה
משלוח חינם ברכישה מעל 199 ש״ח
שקופית קודמת
שקופית הבאה

5 דברים שכל אמא טרייה צריכה לשמוע

אם את לקראת לידה, או אמא טרייה בטח כבר קיבלת אינספור עצות ושמעת טריליון סיפורים על איך נכון ולא נכון להיות אמא. הטייטל החדש מביא עמו הרבה לחץ וציפייה מעצמך ומהסביבה. נכון, זה חדש ומרגש ומלחיץ - אבל את לגמרי על זה! אז הנה כמה תובנות שאולי יעזרו לך להוריד לחץ:
שתפי

 

אהבה ממבט ראשון
זה בסדר אם את לא מרגישה ניצוצות. את לא חייבת להתאהב בתינוק ממבט ראשון כמו שנהוג לחשוב. זה קשר שנבנה ויגיע. אל תלחצי מזה. עברת כמה טלטלות גופניות ורגשיות וזה טבעי ולגיטימי לגמרי להרגיש בדיוק כמו שאת מרגישה.

את צריכה זמן לעצמך
אל תרגישי לא בסדר עם זה. את כל היום נותנת מעצמך, נתת את גופך, עברת מסע לא קל  וקיבלת את המתנה הכי גדולה של חייך. את רוצה להשקיע את כל כולך בשביל הפלא הקטן הזה ובצדק. אבל כדי שזה יקרה את צריכה גם קצת זמן איכות שלך עם עצמך.
בדיוק כמו בהנחיות בטיסות – במקרה הצורך, לשים קודם על עצמך את מסיכת החמצן ורק אז על הילד, ככה את צריכה לשמור על החמצן והאנרגיה שלך למען ילדיך גם ביום יום. בדיוק  בשביל זה יש חברים ומשפחה. אל תתביישי לבקש עזרה, קחי את הזמן מדי פעם להיטען ולהמשיך בכל הכוח.

אף אמא לא מושלמת

גם אם זה ממש נראה ככה תהיי בטוחה שזה לא קיים. האמהות המושלמות באמת הן לא אלו שהכל אצלן תמיד פועל לפי איזו אידיליה לא מציאותית, אלא אלו שמרשות לעצמן לטעות ולקבל את הטעויות באהבה.
כמו שהבייבי גדל ומתפתח בעזרתך ככה גם את גדלה ולומדת להיות גרסה טובה יותר של עצמך בזכותו. וכמו שאומרת הקלישאה – מטעויות לומדים.

זה בסדר ללכת לאיבוד בדרך
אין פה ספר הוראות, כל בייבי הוא שונה וכך גם כל אמא. בהתחלה אולי הכל ייראה מוגזם ובלתי אפשרי וזה בסדר. גם אם הלכת לאיבוד זה בסדר לעצור רגע ולחשב מסלול מחדש. לחשוב מה חשוב ומה שולי. לעצור ולנשום. אל תתביישי לבקש עזרה וגם לקחת בעלי מקצוע.  כל אחת והדרך שלה ורק את יודעת מה הדרך הטובה ביותר בשבילך, את רק צריכה למצוא אותה.

כל דבר בזמנו
איך אדע אם הוא ישן יותר מדי? מתי אגמול אותו מחיתולים?, מה עושים אם הוא לא מפסיק לבכות?, איך אסתדר עם העבודה? אינספור שאלות יטרידו אותך במיוחד בהתחלה אבל לאט לאט תביני שכל דבר בעיתו. זה מעולה להיערך מראש אבל יש גם דברים שהם לא בשליטתנו וככל שנחשוב עליהם יותר הם יטרידו אותנו גם בלי שנשים לב. תזכרי שבסופו של דבר רוב הדברים נוטים להסתדר. זה משפט שכדאי לך ליישם.  נסי לא להעמיס על עצמך במחשבות ותהני מהרגע כי הכל יהיה בסדר.

בסופו של דבר אף אחת לא נולדת אמא, אלא זה משהו שלומדים עם הזמן. תהני מהדרך ואין לנו ספק שגם את תצאי עם תובנות מדהימות ממסע האמהות שלך.

אנחנו לא רוצות לבאס אבל חופשת הלידה לא תימשך לנצח. ועם כמה שהיא יכולה להיות עמוסה ומתישה לפעמים, את חייבת לנצל אותה כמו שצריך ולהנות מהזמן המיוחד הזה שלא יחזור. אז שיהיה בוקר מהנה ומלא אנרגיות :)

מה עוד מתחשק לך לקרוא?