תקופה קצרה - אינסוף זכרונות
תיעוד זכרונות = תרומה לקהילה
שקופית קודמת
שקופית הבאה

10 רעיונות לתמונות שחייבים לצלם לפני שעוזבים את בית החולים עם הבייבי החדש

48 השעות הראשונות בחייו של הבייבי הן המרתקות ביותר. המעבר הזה מהבטן לאוויר העולם. בן אדם קטן ומתוק שמגלה את כל הפעולות הכי טריוויאליות כמו לפקוח עיניים, לאכול, לפהק... זה פשוט פלא שאי אפשר להפסיק לצפות בו. הרגעים האלו נדירים וחולפים כל כך מהר ואת כנראה תתחרטי אם לא יהיה לך זיכרון מתוק מהם. תחשבי איזה מדהים זה שלילד שלך יהיה תיעוד מימיו הראשונים. זו המתנה עם הערך הסנטימנטלי הכי גדול שתוכלי להעניק לו ולמשפחתך.
שתפי

כמה טיפים מקדימים לפני שנתחיל...

גם אם את מתכננת להביא מצלמה, כנראה שמרוב התרגשות היא לא תצא מהתיק.

אבל הטלפונים בימינו עושים עבודה מעולה ומקצועית, ואם את רוצה להיערך לזה מראש על מנת להוציא את התמונות הטובות ביותר מהנייד פנקי את עצמך בקורס צילום התינוק בסמארטפון של BABY STORY לתיעוד השנה הראשונה של הבייבי בקלות וביצירתיות. קורס קצר קליל וכיפי שייתן לך כלים מדהימים לצילום. לפרטים נוספים לחצי על הלינק.

✦ תשתמשי במצב צילום ״פורטרט״ / ״דיוקן״

 זה יטשטש מעט את הרקע המבולגן והעמוס של בית החולים, יתמקד במה שחשוב וייתן עומק לתמונה.

✦ בלי פלאש!

דאגי לכבות את הפונקציה הזאת, זה גם עלול להפריע לתינוק וגם לא מחמיא.

✦ תאורה טבעית, אם יש

תאורת בית החולים היא בעייתית. אם ישנה אופציה – כבי את האורות ונסי לצלם ליד חלון עם תאורה טבעית. גם אם התמונה מעט חשוכה תוכלי לערוך אותה בקלות יותר במצב כזה והתוצאה תהיה מהממת.

✦ ארזי שמיכה אחת וכובע יפים בשביל חלק מהצילומי

אבל צלמי בעיקר תמונות אותנטיות עם הציוד שקיבלת מבית החולים. שמרי את האאוטפיטים המיוחדים לצילומי הניו בורן בהמשך.

אז בואי נתחיל, אלו עשרת התמונות שאת פשוט חייבת לתעד לפני שאתם עוזבים את בית החולים.

לגזור ולשמור 😉

1. לפני ואחרי

במידה והספקת והלידה לא קרתה באופן פתאומי. לפני הלידה וודאי יהיה הרבה זמן של המתנה להתפתחות הלידה, שבי על המיטה (נסי בישיבה מזרחית) והחזיקי את הבטן. כשהבייבי יגיע שחזרי את התמונה.  התוצאה: תמונת לפני ואחרי מדהימה ומיוחדת.

לא הספקת לעשות את הלפני בבית החולים? אל תוותרי על האחרי. וודאי תמצאי תמונת לפני שצילמת במהלך ההריון שתוכלי לשחזר בבית החולים.

2. שקילה

השקילה הראשונה והמרגשת, בקשי מהאחות או מאחד המלווים שלך ללידה לתעד את הרגע, לא לפספס את המשקל עצמו ואת הבייבי מונח לו על המשקל לראשונה. 

3. המקלחת הראשונה

במיוחד אם זה ילד ראשון, התמונה הזאת תהיה מרתקת ומרגשת.  לראות איך אתם כהורים לומדים בפעם הראשונה לקלח את הבייבי ואיך הוא מרגיש לראשונה להשתכשך במים. התחושה הזאת ודאי תהיה לו קצת מוכרת והוא יהיה נינוח ומתוק במיוחד.

4. מדידת היקף הראש

זו תמונת אווירה מאוד מעניינת ויפה, אולי אפילו קצת וינטג׳ית. הפנים לא חייבות להיראות במלואן. חפשי את הזווית המעניינת ביותר בזמן המדידה. נסי מהצד ומעט למעלה כך שיראו בבירור את סרט המדידה.

5. פרצופים

את תבהי בו המון. נסי לצלם כל פרצוף חדש (יהיו המון כאלה) מצחיק, מתוק או אפילו מוזר. בזמן השינה ובמיוחד בזמן ערות. תוכלי ליצור מהן  קולאז מהמם של פרצופים ראשונים.

6. רגליים וידיים קטנטנות

האיברים הקטנים האלו פשוט ממיסי לב. בשלב הזה הרגליים והידיים יהיו הכי קטנות ומתוקות בעולם ויספקו תמונות מהממות. ואם את רוצה לבשר על הלידה ברשתות החברתיות מבלי לחשוף את פני התינוק אלו התמונות בשבילך. אין יותר אייקוני מתמונת יד פצפונת אוחזת באצבע של אחד ההורים. או רגליים מתוקות עם הצמיד של בית החולים.

7. תמונה עם המיילדות והרופא

זו הולכת להיות תמונה היסטורית ויהיה מדהים להראות לילד, שיגדל, את האנשים שעזרו לו לצאת אל אוויר העולם. זו תמונה שתעלה המון זכרונות וסיפורים מחדר הלידה.

8. החלפת משמרות

בואי לא נשכח את הפרטנר שלך. עכשיו הבייבי יכול לעבור גם לידיים שלו ואין מרגש מלצלם את הפעם הראשונה והמעבר הזה מהבטן שלך לידיים של אבוש. תמונה של הבייבי מרגיש את הדופק בחזה של אבא לראשונה תהיה פרייסלס. כמובן שגם תמונות עם סבא וסבתא, אחים גדולים וכל הגרעין המשפחתי שפוגש אותו לראשונה.

9. הנקה ראשונה

הבונדינג הראשוני שלך ושל הבייבי חייב בתיעוד. בקשי שיצלמו גם תמונות שלא חושפות יותר מדי, ככה שתרגישי בנוח כשתשלבי אותן באלבום שכנראה תרצי להראות להרבה אנשים.

10. מתנה מהחסידה

עטפי את הבייבי. תוכלי לבקש מהאחיות שיסבירו לך ואולי גם לבדוק עוד דרכים ברשת. צלמי תמונה בתוך העגלה השקופה מלמעלה, הבייבי ייראה כמו מתנה שהגיעה אלייך מהחסידה. יהיה נחמד אם יראו את כל הפרטים שכתובים על המדבקה (שם, תאריך ועוד) אופציה נוספת- להניח על הבייבי תמונת אולטרסאונד ברורה. אפשר גם לנסות להניח מתחת לידיו ככה שיראה שהוא אוחז בתמונה שלו.

נסי לתפוס כמה שיותר תמונות אווירה, קלוזאפים על מבטים והאיברים הפצפונים שלו והכי חשוב זכרי שאת מתעדת רגעים אותנטיים וגם אם התמונות לא ייראו מקצועיות זה כל הקסם. אל תנסי לביים או לנסות כל מיני תנוחות מיוחדות, זה גם עלול לסכן את הבייבי והבטיחות היא מעל הכל. היי קשובה לקולות שהוא עושה וודאי שהוא מרגיש בנוח. וכמובן אל תפריעי למנוחתו. את לא רוצה תינוק רגזני. 

 

המטרה היא להתמקד ביופי הגולמי של הבייבי וברגעים האלה שהם באמת נדירים וחולפים מהר. נצרי את הזכרונות, שתפי עם הקרובים אלייך ואל תשכחי לעשות אלבום שנשאר לכל החיים.

מה עוד מתחשק לך לקרוא?